איך להרויח יותר שעות שינה שאת אמא טריה?

כאמא טרייה, זה די נפוץ שתרגישי עייפה ומותשת בחודשים הראשונים לחייו של תינוקך. עם האכלות מסביב לשעון, החלפת חיתולים והשגחה תמידית, שינה טובה יכולה להרגיש כמו חלום רחוק ובלתי אפשרי.

אז אם את אמא טריה, יש מספר דרכים שבהן תוכלי להרויח יותר שעות שינה כדי שתוכלי להיות האמא הכי טובה שאת יכול להיות.

איך להרוויח יותר שעות שינה שאת אמא טריה

מספר טיפים לאמהות טריות שרוצות לישון 

לישון כשהתינוק שלך ישן

זה אולי נראה כמו קלישאה, אבל זה לא מובן מאליו. הרבה אמהות נוטות להעביר את הזמן שהתינוק שלהן ישן בצפייה ב Netflix, בגלישה בפלאפון או ביצוע של מטלות הבית אך אלו הבחירות הלא נכונות.

בכל פעם שהתינוק שלך מנמנם במהלך היום, עצרי הכל, נצלי את הזמן הזה למנוחה וכנסי למיטה.

לא להתבייש לבקש עזרה

אל תפחדי לבקש עזרה מבן הזוג, המשפחה או החברים שלכם. אם מישהו מציע לבוא ולהשגיח על התינוק שלך כדי שתוכלי לישון קצת, קבלי את ההצעה הזו בחיוב.

צרי סביבת שינה מרגיעה

נסי ליצור סביבת שינה מרגיעה בחדר השינה שלכם, באמצעות ווילונות האפלה, השקעה בסדינים וכריות נוחים ושמירה על טמפרטורה קרירה ושקט בחדר. ברגע שסביבת השינה שלך תהיה נוחה עבורך את תרדמי בקלות יותר והשינה שלך תהיה גם עמוקה יותר.

משמרות עם בן /בת הזוג

אם יש לך בן או בת זוג, חשוב מאוד שתשתפי אותו בצורך שלך לישון וביחד תבנו לו”ז משותף לתורנות וטיפול בהאכלות לילה והחלפת חיתולים. בדרך זו, גם את וגם הבן זוג תוכלו לזכות בכמה שעות שינה ללא הפרעה.

מקמי את מיטת התינוק בקרבתך

בחודשים הראשונים, מומלץ שהתינוק שלך ישן בקרבתך כמו שאומרים – במרחק נגיעה. קירבה זו יכולה להקל על משך האכלות הליליות ועל הבדיקות הקבועות שאנו עושים כדי לראות אם התינוק מכוסה ואו אפילו אם הוא נושם ברגע שמיטת התינוק קרובה, את לא צריכה לקום וללכת לחדר אחר. 

לא להילחץ אם את לא ישנה ואת עייפה

זכרי שזה נורמלי להרגיש עייפות ולסבול מחוסר שינה במהלך החודשים הראשונים לחייו של תינוקך. אל תלחצי יותר מידי בגלל שאת לא ישנה את כמות שעות השינה שאת רוצה. זכרי שהשלב הזה לא יימשך לנצח.

יועצת שינה

במידה ולאחר מספר חודשים התינוק שלך עדיין לא ישן מספר שעות ברציפות (5-7) , אולי יהיה כדאי לך לשקול יעוץ של יועצת שינה. בעזרת היועצת ננסה ללמד את התינוק להירדם עצמאית ולישון יותר. ברגע שהתינוק ישן שינה ארוכה ורצופה תוכלי את לישון בהתאם כמות שעות גדולה יותר.

לסיכום

לישון מספיק כאמא טרייה זו משימה מאתגרת, אך לא בלתי אפשרית. על ידי תעדוף צרכי השינה שלך, בקשת עזרה ויצירת סביבת שינה מרגיעה, תוכלי להגדיל ולהרוויח יותר שעות שינה. אך חשוב שתזכרי תמיד, זוהי תקופה שחולפת, וזה ילך ויהיה קל יותר עם הזמן.

עגלת קניות
Scroll to Top