אפשרויות נוספות לאמהות שמתקשות בהנקה

פעולת הההנקה הינה פעולה בסיסית שכל אמא חולמת לעשות עם תינוקה. היתרונות של ההנקה הן רבות אך הפעולה עצמה יכולה להיות מאתגרת עבור אמהות רבות בגלל הרבה סיבות, כגון אספקת חלב נמוכה, פטמות שקועות או קושי בהצמדת התינוק לשד. 

אפשרויות נוספות במקום הנקה

לאמהות המתקשות בהנקה יש מספר אפשרויות אחרות להאכלת התינוק:

באמצעות פורמולה

ניתן להשתמש בפורמולה (כגון: מטרנה, סימילאק וכו’) כדי להשלים או להחליף את חלב האם, במידה ןהאם אינה מסוגלת להניק. כמו כן, ישנם סוגים שונים של פורמולות, כגון פורמולות על בסיס חלבי, על בסיס סויה והיפואלרגניות.

חלב תורם

חלב תורם הוא חלב אם שנתרם על ידי אם אחרת שעבר בדיקה ופיסטור. זו אופציה שיכולה להתאים עבור אמהות שאינן מסוגלות לייצר מספיק חלב לתינוקן או שמעדיפות לספק אך ורק חלב אם לתינוק במקום פורמולה.

תמיכה בהנקה

התייעצות עם יועצת הנקה יכולה לספק הדרכה ובטחון וכך לעזור ולפתור את אתגרי הנקה.

תרופות

ישנן תרופות, כגון גלקטגוגים, שיכולות לעזור להגביר את אספקת החלב אצל חלק מהאימהות. אך חשוב לזכור, יש להשתמש בתרופות אלו אך רק בהנחייתו של רופא מלווה.

שאיבה

שימוש במשאבת חלב (משאבת הנקה) יכול להיות תחליף ראוי וכלי עזר בהוצאת החלב משד האישה. לאחר פעולת השאיבה, תוכל האם להאכיל את תינוקה באמצעות בקבוק המלא בחלב אם בלבד ולא בפורמולה.

חשוב לזכור שכל אם ותינוק הם ייחודיים, ומה שמתאים לאחת לא יכול להתאים לאחרת. אמהות צריכות להתייעץ עם רופא הנשים שלהן ו/או יועצת הנקה כדי לקבוע את האפשרויות הטובות ביותר למצבן האישי.

איך בוחרים משאבת חלב (משאבת הנקה)?

בחירת משאבת חלב יכולה להקשות על האם הטריה (שגם ככה לאחר לידה מתקשה בלקיחת החלטות) בגלל מבחר גדול של מותגים וסוגי המשאבות הקיימות בשוק. 

להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת משאבת חלב:

תדירות השימוש

אם את מתכננת להאכיל את תינוקך אך ורק בחלב אם שאוב, ועליך להשתמש במשאבת החלב מספר פעמים ביום, ייתכן שתזדקקי למשאבה עמידה ויעילה יותר ממי שמתכננת להשתמש בה מדי פעם.

סוג המשאבה

ישנן משאבות חלב ידניות וחשמליות. משאבות ידניות בדרך כלל פחות יקרות וניידות, אך דורשות יותר מאמץ וזמן לשימוש. משאבות חשמליות יקרות יותר אך מספקות יותר יניקה ויכולות להיות יעילות ונוחות יותר.

מהירות השאיבה ועוצמת השאיבה

לכל משאבה יש את תוכנות עוצמה שונות. עליך לחפש משאבה המאפשרת לך להתאים את עוצמת היניקה ומהירות השאיבה כך שיתאימו לצרכים שלך.

נוחות

חלק ממשאבות החלב מאפשרות את הפעלתן ללא מגע ידיים. וחלקן אף לבישות, מה שאומר שתוכלי להניח את משאבת החלב מתחת לבגדים לבצע פעולת שאיבה וגם להמשיך לעסוק בעיסוקיך עם ידיים חופשיות.

גודל המשאבה

קחו בחשבון את גודל המשאבה, במיוחד אם אתם מתכננים נסיעות או טיולים בתקופת ההנקה. חלק מהמשאבות הן קומפקטיות וקלות משקל, מה שהופך אותן לקלות יותר ומתאימות לנסיעות וטיולים. אל תבחרי משאבת הנקה גדולה או כבדה אם את מתכננת לצאת לנסיעות תכופות.

עלות

טווח המחירים של משאבות חלב נע מ 200 ש”ח ועד 1,000 ש”ח ומעלה. זכרי, זה לא מבטיח שמשאבת החלב היקרה יותר היא הטובה או המתאימה ביותר עבורך.

המלצות מאמהות אחרות

קראו ביקורות והמלצות מאמהות אחרות כדי לקבל מושג על החוויות שלהן עם משאבת חלב מסוימת.

חשוב לבחור משאבת חלב שעונה על הצרכים וההעדפות שלך. אל תהססי להתייעץ עם יועצת הנקה שלך אם את לא מצליחה לבחור את משאבת החלב הטובה ביותר עבורך.

עגלת קניות
Scroll to Top